by Jan 

Jak zrobić sesje Sensualną? Poznaj 3 kluczowe elementy

0 Comments

sensualne zmyslowe zdjecie

Duża szansa, że jeśli lubisz fotografować ludzi, to w pewnym momencie zadasz sobie pytanie Jak zrobić sesje Sensualną? W tym krótkim wpisie poruszymy najważniejsze kwestie i dam CI kilka wskazówek na lepsze zdjęcia Twoim telefonem!

Pomysł na sesję sensualną

Jednym z pierwszych kroków, które musisz wykonać to mieć pomysł na ciekawe zdjęcia. dzięki temu łatwiej Ci będzie przekonać drugą osobę to wykonania takiej sesji. Pokaż efekty innych fotografów, dokładnie zobrazuj opowiedz swoją koncepcję.

Skąd brać inspirację do zdjęć sensualnych?

Jednym z miejsc, które są moim zdaniem warte odwiedzenia jest maxmoels i kategoria glamour ewentualnie Akty. W tych kategoriach znajdziesz ciekawe, zmysłowe zdjęcia a także pozy, które pomogą się ustawić Twojemu modelowi lub modelce.
Warto też znaleźć ulubionych artystów, którzy tworzą w tym klimacie i przejżeć ich prace właśnie na maxmodels lub na Instagramie.

sensualne zmyslowe zdjecie - kobieta w masce

Komfort otoczenia – z fotografem

Kolejną kwestią, którą musisz mieć na uwadze zastanawiając się jak zrobić sesje Sensualną jest komfort fotografowanej osoby. To od tego czy poczuje się ona swobodnie przed obiektywem zależy sukces waszej sesji.
Najłatwiej będzie zrobić zdjęcia z osobą, którą masz bliską, intymną relację. W ten sposób zwiększasz swoje szanse, że rozebranie się, założenie odpowiedniej bielizny czy stroju będzie dla Was obojga bardziej naturalne i komfortowe.

Świetnym sposobem na zwiększenie komfortu jest rozmowa. Bądź wesoły, sympatyczny i stopniowo przechodź coraz dalej – zacznij na rozgrzewkę od kilku zdjęć w ubraniach. Mogą to być zwykłe portrety i stopniowo, krok po kroku przechodź dalej…

Temperatura w pomieszczeniu

Często pomijany jednak bardzo ważny aspekt, Ty robiąc zdjęcia będziesz w wygodnym stroju, natomiast pozująca osoba w sensualnej sesji będzie miała nieco mniej na sobie. Warto tutaj zadbać o odpowiednią temperaturę. Gdy będzie za zimno gęsia skórka może nie wyglądać korzystnie, a model lub modelka mogą szybko stracić zainteresowanie kontynuowaniem zdjęć.

jak zrobic sesje sensualna? - wykorzystaj rekwizyty

Jak zrobić sesje Sensualną? – Wykorzystaj rekwizyty!

Jak zrobić sesję sensualną inaczej niż z rekwizytami? To właśnie odpowiednia bielizna lub elementy zakrywające pewne części sprawiają, że zdjęcia są zmysłowe.
Pamiętaj, aby bielizna była w dobrym stanie, bez uszkodzeń i odbarwień.
Dodatkowe rekwizyty, które warto wykorzystać to poduszki, koszule, krzesła, prysznic i wanna.
Dzięki rekwizytom możesz uzyskać ciekawe zdjęcie a dodatkowo model/ka może czuć się naturalniej pozując.


Jeśli nadal zastanawiasz się Jak zrobić sesje Sensualną telefonem to napisz w komentarzu lub na maila do mnie co sprawia Ci największą trudność – postaram się pomóc! 🙂

Odwiedź mnie także na ..

Instagramie: janek.g
i
Facebooku: JakRobicZdjeciaTelefonem

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
Subskrybuj aby być na bieżąco!

Weź kupon i wykorzystaj go TERAZ!

* Minimalna wartość zamówienia to 60zł

50zł rabatu TYLKO teraz!