by Jan 

Kopia zapasowa zdjęć i filmów – uratuj pamiątki z wakacji!

0 Comments

kiedy robić kopie zapasowe zdjęć i filmów

Za chwilę zaczyna się sezon wakacyjny. To idealny moment, aby jeszcze przed wyjazdem dowiedzieć się jak uchronić pamiątkowe foto i wideo relacje.

Jak to zrobić? Z których rozwiązań ja korzystam? I jak najlepiej zrobić kopię zapasową zdjęć i filmów za darmo?

Przeczytaj do końca i uratuj swoje pamiatki z wakacji.

Czym jest kopia zapasowa?

Z pewnością kopię zapasową Twojego klucza od domu powierzyłeś rodzinie lub zaufanym sąsiadom. W ten sposób, jeśli zgubisz Twój klucz będziesz mieć możliwość dostania się do mieszkania i dorobienia kolejnej nowej kopii dla Ciebie.

Kopia zapasowa zdjęć i filmów ma nas uchronić przed potencjalną ich całkowitą utratą.

jak można stracić telefon na wakacjach

Jak można stracić zdjęcia?

Na wakacyjnym wyjeździe jest ku temu wiele okoliczności. Zaczynając od dobrej imprezy gdzie może się telefon sam zgubić :), poprzez żarty lub nietypowe sytuacje takie jak skok do basenu, czy łódka, która się wywraca.

Może również ktoś inny się chcieć zakolegować z naszym sprzętem, czego oczywiście również nikomu nie życzę.

Kopia zapasowa zdjęć i filmów na innej karcie lub dysku

Jedną z możliwości wykonania kopii zapasowej jest skopiowanie wszystkich ważnych materiałów na inny dysk.

Przydatna może tu być karta pamięci micro SD, którą obsługuje większość telefonów. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest możliwość od razu zamontowania karty w telefonie przez co masz możliwość wykonania większej ilości nagrań i zdjęć.

kopia zapasowa zdjęć i filmów na karcie sd lub pendrive

Drugim pomysłem może być pendrive. Tutaj polecam szczególnie zainteresować się tymi na USB C, dzięki temu prawdopodobnie bezpośrednio włożysz go do swojego telefonu, a później sprawnie usuniesz, co w przypadku karty wymagać będzie prawdopodobnie szpikulca.

Jak skopiować pliki z telefonu na kartę lub pendrive?

Aby wykonać kopię wejdź do menadżera plików, znajdź elementy, których kopię chcesz utworzyć, zaznacz je i wybierz opcję kopiuj. Następnie musisz wybrać ścieżkę lub przejść do miejsca gdzie jest Twój zewnętrzny dysk i skopiować pliki.

Kopia zapasowa zdjęć i filmów w chmurze

kopia zapasowa zdjęć i filmów w chmurze

Jest to zdecydowanie moje ulubione rozwiązanie. Pomimo, że dodatkowy dysk daje nam większe bezpieczeństwo przetrwania plików, to jednak szczególnie w wakacyjnym zgiełku może on gdzieś zaginąć.

Chmura jest szybka, sprawna i dostępna z każdego urządzenia mającego internet. Bez przejściówek kabli i innych utrudnień.
Mając telefon z androidem z pewnością masz aktywną synchronizację ze zdjęciami Google. Oznacza to, że Twoje zdjęcia automatycznie wysyłają się na Twoje konto Google.

Minusy zdjęć Google

Aplikacja zdjęcia google jest bardzo prosta w obsłudze. Umożliwia przeszukiwanie zdjęć po lokalizacji wykonania, osobach, które na nich się znajdują i wiele innych.

Jedynym minusem może być tadam… koniec pamięci.

Co prawda Google daje nam aż 15gb na dane, to jednak jeśli na codzień robisz chociaż raz po razdjęcia to w pewnym momencie z pewnością to miejsce się skończy.
Możesz wtedy dokupić kolejną powierzchnię lub skorzystać z innej apki.

Przydatne aplikacje do plików i zdjęć w chmurze

Tak jak dysk Google, czy iCloud umożliwia przechowywanie w chmurze nie tylko zdjęć, ale także innych plików np. dokumentów.
Serwis, który zdecydowanie polecam i warto mu się przyjrzeć to Mega cloud.

Mega na start oferuje 20gb – czyli więcej niż Google i aż 4x więcej niż Apple.
Dodatkowym atutem mega jest prywatność. Twoje dane tam są szyfrowane i zabezpieczane odpowiednim kluczem.
Za pomocą tej platformy można również prowadzić rozmowy i przesyłać między sobą pliki.

Degoo – ta aplikacja oferuje aż 100gb przestrzeni na dysku i to całkowicie za darmo! Dodatkowo za każde polecenie dostaniesz aż 5gb kolejnego miejsca.
Aplikacja jest taką prostszą wersją zdjęć Google, z mniejszą możliwością sortowania i przeszukiwania danych. Dodatkowo podczas mojego testowania czasami zdjęcia się nie synchronizowały, albo występowały inne problemy. Mam nadzieję, że gdy to czytasz apka już działa bezbłędnie.
Bez względu na wszystko przestrzeń jaką oferuje za darmo jest ogromnym atutem i dlatego warto się jej również przyjrzeć.

kiedy robić kopie zapasowe zdjęć i filmów

Kiedy robić kopie zapasowe?

Nieprzyjemne sytuacje zazwyczaj pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Dlatego najlepiej robić kopie na okresowo – np zawsze co miesiąc lub kwartał, a także po każdej bardziej wartościowej sesji.
W ten sposób uchronisz się przed utratą cennych prac i wspomnień.

Jeśli chcesz przywieść z wakacji jeszcze piękniejsze pamiątkowe zdjęcia przeczytaj koniecznie jak robić zdjęcia z rozmytym tłem

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}
Subskrybuj aby być na bieżąco!